Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_biblioteka_5_tydzien_20617176_1611942565534901_1757116556976144510_o.jpgZa nami kolejny już tydzień wakacyjnych spotkań w bibliotece. We wtorek 1 sierpnia dzieci posługując się atlasem geograficznym odszukiwały państwo chińskie. Dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują tereny tego kraju, a dzięki książkom zapoznały się z zabytkami, które tam się znajdują. Zostały też poinformowane, że takie wynalazki jak: papier, druk, banknoty, taczka, kompas, proch czy gra w domino pochodzą z Chin. Po wysłuchaniu chińskiej bajki ludowej pt. „Bajka o czterech smokach”, która wprowadziła dzieci w baśniowy świat, wykonały z papieru i kolorowej bibuły smoka, którego nazwały „Tęczowy smok”. Następnie po wykonaniu stożkowego azjatyckiego kapelusza i kolorowych wachlarzy z ochotą zabrały się do nauki jedzenia ryżu drewnianymi pałeczkami.     

Czwartkowe przedpołudnie 3 sierpnia upłynęło w bibliotece pod znakiem czapki kucharskiej i deski do krojenia, gdyż tego dnia dzieci samodzielnie przygotowywały sobie drugie śniadanie. Podczas sporządzania kanapek i różnych przekąsek wykazały  się kreatywnością, a na swoich talerzykach stworzyły obrazy takie jak podpowiedziała im wyobraźnia. Mogliśmy podziwiać między innymi: ludzika, kolorowe kwiaty, słoneczko, sowę , pieska, ośmiorniczkę oraz stonogę na zielonej łączce. Na zakończenie spotkań dzieci chętnie uczestniczyły w różnych grach i zabawach umysłowych jak i też ruchowych.
Serdecznie zapraszamy na następny tydzień wakacyjnych spotkań w bibliotece.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd