Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_wakacje_III_tydzien_20232685_1597863173609507_3568554452110835083_o.jpgTrzeci tydzień wakacyjnych spotkań w bibliotece już za nami. W tym tygodniu 18 lipca na zajęciach bibliotecznych dzieci udały się latającym dywanem w daleką podróż po ciekawych zakątkach świata. Pierwszy przystanek był w Australii, gdzie uczestnicy podróży przy dźwiękach muzyki Aborygenów skakali jak „kangury”, a „strusie” bronili się przed drapieżnikami. 

Następnie dywan wylądował na bezludnej wyspie. Tam dzieci musiały zaopatrzyć się w pożywienie łowiąc w oceanie, a rześkiej kąpieli zażywali w falach oceanu. Kolejnym przystankiem była Afryka. Tu było wiele niespodzianek. Na pasące się „antylopy” polowała wygłodniała „pantera” i trzeba było się bronić. Na zakończenie wojaży „latający dywan” przeniósł dzieci na pustynię, gdzie karawana wielbłądów wędrowała do Bagdadu. W krainie kalifów, sułtanów i pięknej Szeherezady uczestnicy zajęć kolorowali kolorowanki pięknych dywanów. Praca z „latającym dywanem” była nie tylko rozrywką dla dzieci, ale też edukacją poprzez zabawę.
20 lipca czytelnia naszej biblioteki zamieniła się w pracownię lalkarską. Na wstępie dzieci zapoznały się z celem zajęć i sposobami wykonania najprostszych kukiełek. Następnie
z  ochotą zabrały się do pracy. Oglądały materiały i obmyślały koncepcję swoich postaci. Wyobraźnia dzieci nie znała granic, a wykonane kukiełki charakteryzowały się niezwykłą oryginalnością. Po zakończeniu prac technicznych  dzieci czytały wybrane książeczki i zapoznały się  z nowościami wydawniczymi.
 

Our website is protected by DMC Firewall!