Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Szanowni Rodzice !
Informujemy, że od dnia 01.02.2021 roku rozpoczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2021/2022
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola należy pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej i złożyć do dnia 12.03.2021r. do godz. 16.00
 
Więcej szczegułów na stronie internetowej naszego przedszkola pod adresem:

Przedszkolna rodzina Przedszkola Samorządowego pod kierunkiem nauczycielki Beaty Rukat stworzyła niepowtarzalną,tematyczną opowieść.W celu zredukowania napięcia,poszukiwania antidotum na stres i niepokój powstały pandemiczne teksty haseł,rymowanek oraz wierszy.Mocno,aby skutecznie uderzono WIERSZEM W KORONAWIRUSA.

 

Czytaj więcej...

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej pod kierunkiem nauczycielki Beaty Rukat przystąpiły do intencjonalnej akcji MALUCHY DZIĘKUJĄ.Nadrzędnym jej celem było podziękowanie zintegrowanym służbom medycznym i mundurowym za trudną,niebezpieczną pracę w dobie epidemii koronawirusa.Podziękowania skierowano także do wolontariuszy,których ruchy sterowane lękiem nasycone są kreatywnością działania.Dla wszystkich to sprawdzian solidarności społecznej.Galeria prac powstała dla cichych bohaterów dnia codziennego.

 

Więcej informacji i zdjęcia z akcji znajdziesz na www.przedszkole.malkiniagorna.pl

Uczniowie III klasy Technikum w Zespole Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej kształcący się w zawodzie technik transportu kolejowego w dniach 12-25 maja 2019 roku odbyli praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii. Młodzież wraz z opiekunami – Dorotą Chruściel i Adamem Przesmyckim - wyjechała do Anglii w ramach projektu “Zagraniczne kształcenie, nowoczesna kolej, języki obce – szansą do wejścia na rynek pracy” finansowanego ze środków UE w ramach programu Erasmus+.

 

Projekt składał się z kilku modułów. Uczniowie przed rozpoczęciem praktyk przeszli kurs języka angielskiego zawodowego, odbyli szkolenie kulturowe, zapoznali się z historią Zjednoczonego Królestwa. Wyposażeni w umiejętności językowe i wiedzę o Wielkiej Brytanii wyruszyli na lotnisko Chopina w Warszawie, by samolotem udać się do Luton. Po przylocie do Londynu i transferze do Portsmouth odbyło się spotkanie powitalne w siedzibie angielskiego partnera praktyk – firmy Training Vision, na którym zapoznano młodzież ze szczegółami związanymi z przygotowanymi dla uczniów seminariami i warsztatami, a także zwiedzanie miasta.

Czytaj więcej...

Z brzegów Bugu w okolicy Kiełczewa wolontariusze zebrali 32 worki śmieci. Reszta rzeki nadal czeka na oczyszczenie.

Zainicjowana przez kwartalnik „Kraina Bugu” Operacja Czysta Rzeka to pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania brzegów dużych rzek, ich dopływów oraz starorzeczy i małych akwenów.

 

Pomysłodawcą akcji jest Daniel Parol - redaktor naczelny „Krainy Bugu”. Celem Operacji Czysta Rzeka jest zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także wszystkich osób przebywających nad rzekami (turystów, wędkarzy) do posprzątania rzek i terenów w ich pobliżu, a następnie zadbania o ich czystość.

Do Sztabu Głównego Operacji Czysta Rzeka z siedzibą w Janowie Podlaskim wpłynęło ponad 70 zgłoszeń sztabów lokalnych. Sztaby lokalne otrzymały sprzęt niezbędny do zebrania śmieci (rękawice, worki do selektywnej zbiórki). Gminy, na terenie których wolontariusze oczyszczają akweny, zobowiązały się do odbioru zebranych śmieci.  Po zakończeniu pracy szef każdego sztabu przekazuje do Sztabu Głównego informacje o ilości zebranych śmieci - liczbę worków oraz ich łączną wagę.

 

Finał Operacji Czysta Rzeka odbędzie się 2 maja 2019 r. na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Czytaj więcej...

12 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Małkini Górnej wzorem lat ubiegłych odbył się XIV Gminny Przegląd Szkolnych Grup Kabaretowych,,Koliber” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Małknia Górna. 

Celem przeglądu jest zachęcanie dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy do poszukiwań artystycznych w dziedzinie twórczości kabaretowej. Podczas tegorocznej edycji swoje talenty zaprezentowały grupy kabaretowe: w kategorii - szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa w Orle -"Orliki", Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni -"Farfalle"; w kategorii – oddziały gimnazjalne: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni -"Świderki", Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Curie – Skłodowskiej w Małkini Górnej -"Horrorek".

Występy kabaretowe oraz całokształt pracy uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Henryka Godlewska oraz Pani Alicja Kruszewska. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie grupy zaprezentowały się na wysokim poziomie, a także dostarczyły widzom wiele śmiechu.

Komisja przyznała następujące miejsca:

w kategorii szkół podstawowych:

 

Czytaj więcej...

… Karnawał to czas zabawy… 19 lutego w  Szkole Podstawowej w Orle odbyła się zabawa karnawałowa. Tematem przewodnim zabawy był świat podwodny. W szkole pojawiły się nie tylko rybki na ścianach, ale również żywe księżniczki, motylki, biedronki, a nawet zorro, spiderman, czy też pan policjant. Uczniowie zachwycili swoimi strojami, a spośród nich te najładniejsze i najciekawsze zostały nagrodzone. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w tym konkursie oraz sfinansowanie słodkiego poczęstunku w postaci pączka i napoju dla wszystkich dzieci. Przez cały czas trwania zabawy nie zabrakło uśmiechów, dobrych humorów i muzyki.

 

Czytaj więcej...

"Tam gdzie będzie twoje serce będzie i twój skarb"  (Paulo Coelho). W dniu 14 lutego 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO". Tego dnia przekazywaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią.

 

Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. Już od rana panował nastrój wyczekiwania. Zaobserwować można było odświętny wystrój sal lekcyjnych, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem.

 

Czytaj więcej...

Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym szkolnym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu babcie i dziadkowie przybyli licznie do swoich wnuków, by wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek i życzeń. 

Aby upewnić dziadków i babcie o swoich gorących uczuciach, uczniowie z klas 0 - III przygotowali i wykonali z pełnym zaangażowaniem program artystyczny. Przybyli goście po obejrzeniu występów swych pociech zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

Czytaj więcej...

Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową stał się już tradycją w Szkole Podstawowej w Orle. Cieszy się on ogromnym powodzeniem zarówno wśród najmłodszych dzieci, jak i uczniów klas starszych, a składane przez nich projekty kartek zawsze zachwycają pięknem, zadziwiają pomysłowością oraz kunsztem wykonania. W tym roku szkolnym do Samorządu Uczniowskiego, który jest organizatorem tego konkursu, wpłynęła duża ilość prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – III i klasy IV – VIII. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone.

 

Grudzień to miesiąc, który wiąże się ze świętami Bożonarodzeniowymi. Już na początku miesiąca, w naszej szkole zaczęliśmy stwarzać atmosferę świąteczną. By zaangażować rodziców do współorganizowania tej atmosfery w grupie przedszkolnej odbyły się warsztaty z rodzicami pod hasłem „Robimy ozdoby świąteczne”. Kreatywna praca została połączona z fajną zabawą. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły przepiękne ozdoby świąteczne. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.

 

 

5 grudnia 2018r. uczniowie klas I - VIII wraz z opiekunami: p. Iwoną Wileńską, p. Barbarą Fydrych, p. Barbarą Kozłowską i p. Kingą Brzostek pojechali na przedstawienie teatralne w reżyserii Stanisława Ochmańskiego pt: „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.  Twórcy, chcąc przybliżyć widzom magię teatru i sekrety sztuki aktorskiej, wzbogacili sztukę o liczne piosenki, łatwo wpadające w ucho. 

 

Czytaj więcej...

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Dzieci od samego rana bardzo grzecznie, lecz z wielką niecierpliwością wyczekiwały Św. Mikołaja. Nagle z dala usłyszały znany już dźwięk dzwonka, który zwiastował jego nadejście. Upragnionego gościa wszyscy przywitali z wielkim entuzjazmem. Radości było co niemiara. W podziękowaniu za otrzymane prezenty dzieci zaśpiewały ulubione kolędy. W całej szkole czuć było podniosłą, świąteczną atmosferę.

 

Czytaj więcej...

7 grudnia 2018 r. uczniowie klas III - VIII Szkoły Podstawowej w Orle wyruszyli w podróż teatralną na spektakl "Dziób w dziób",  w reżyserii Rafała Swaczyny. W podróży tej uczestniczyły również Panie: M. Dmochowska, K. Brzostek i D. Wileńska. Spektakl został wystawiony przez aktorów Teatru Scena Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że  odwaga, poświecenie, bezinteresowna pomoc i asertywność mogą prowadzić do prawdziwej przyjaźni. Tak było w przypadku małego wróbelka i bandy gołębi. Po spektaklu mieliśmy okazję do rozmów i  pozowania do zdjęć z grającymi aktorami.

 

Czytaj więcej...

18 listopada w państwach europejskich obchodzony jest Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA), ustanowiony przez Komisję Europejską w 2008 roku. W Szkole Podstawowej w Orle obchodziliśmy EDWA 19 listopada. Celem Dnia jest promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz zwiększenie świadomości na temat zjawiska antybiotykooporności.

Czytaj więcej...

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!